ERP לוגו
ShmuelPic

משולחנו של שמואל מרדלר

שמח להודיע על שיתוף פעולה עם המכון לייצור מתקדם בהקמת זירה 4.0 בה ייחשף ידע, פתרונות טכנולוגים ועוד לקידום התעשייה בישראל

Direct Expert פתחה עולמות Data & AI בשיתוף Microsoft ישראל

חברת דיירקט אקספרס (DEX) הוקמה כיחידה מובחרת של בוגרי ממר"ם * כעת, כשותפה בכירה של מיקרוסופט, תקים חברה חטיבת דאטה ו-AI * המטרה: להמשיך לצמוח ולספק מענה הוליסטי לארגוני הענק במשק * רגע לפני הטמעת פרויקט ענק בחברת החשמל, מעיד המנכ"ל, אלדד קורדובה: "נולדנו לאנטרפרייז מרקט"

חברת דיירקט אקספרס (DEX), המתמחה בהטמעת פתרונות ענן ו-IT, ממשיכה להתרחב ולהתפתח. DEX, שותפה בכירה של מיקרוסופט בישראל ואחד מהכוחות המובילים בשוק הישראלי בעולמות ה-Azure והסייבר סקיוריטי, מגדילה את סל השירותים ומשיקה חטיבה חדשה העוסקת בבינה מלאכותית (AI) ובדאטה.

"עולמות הענן מתפתחים כל הזמן והשינויים שעוברים על השוק מחייבים את מי שפועל בתחום להיות ערני למגמות", אומר אלדד קורדובה, מנכ"ל DEX, "אחרי שנים ארוכות של התמחות בעולמות הענן והתמקצעות בפתרונות Azure ו-365 של מיקרוסופט, זיהינו את הדרישה הגדלה והולכת לפתרונות הוליסטיים שמספקים יכולות דאטה ו-AI שישלימו את ההיערכות הארגונית. אני שמח לבשר שכיום אנחנו עומדים עם חטיבת דאטה ו-AI שמספקת פתרונות AI מורכבים מקצה לקצה לצד שלל שירותי הענן וכמובן, עושה את זה ברמה הכי גבוהה שהלקוח יכול לבקש".

מגייסים רק את המובחרים שבמובחרים

במהלך 12 שנות הפעילות של DEX צברה החברה מוניטין של יחידה מובחרת – ולא בכדי. מקימי החברה, אלדד קורדובה ואחיו, עידן, מגיעים מהחממה הטכנולוגית שמצמיחה את האליטה של אנשי המחשבים בארץ: ממר"ם. כשהם החליטו לצאת יחדיו לדרך עצמאית, הגישה שהנחתה אותם הייתה אפס פשרות בכל הנוגע לאיכות הצוות וכדי שזה יקרה, הם החליטו להגביל את עצמם מראש לבוגרי יחידות עלית טכנולוגיות, כמותם, מתוך ראיית עולם שמה שטוב לחוד החנית הטכנולוגית של אחד הצבאות המתקדמים בעולם, יעשה את העבודה גם באזרחות.

"יצאנו לדרך עם אגו ממר"מי", מודה קורדובה "החלטנו מהרגע הראשון לא להסתפק בפחות מהטוב ביותר כדי לרוץ בשוק עם החברה הכי טכנולוגית שיש. גם אם זה אומר שנאלצנו בהתחלה להתפשר על קצב הצמיחה, זה היה שווה את זה כי ידענו לבצע את העבודה שלנו בצורה הכי טובה ולצרף אלינו רק מי שבאמת מתאים. לא חיפשנו לעשות V על שורת הרווח, רצינו לעשות שינוי תפיסתי באיך עושים דברים נכון ולכן כל הצוות שלנו מורכב מהאנשים שצמחו בבית הגידול הטוב ביותר: ממר"ם, 8200 ואופק".

מגמת צמיחה מתמשכת

ההתעקשות על גיוס עובדים בפינצטה התגלתה בתוך שנים ספורות כהחלטה נבונה. DEX פרצו לשוק כאינטגרטור המתמחה במערכות IT ודאטה סנטרים גדולים והמוניטין של חברת הבוטיק יצא למרחוק ותרם לגידול בקצב שהכפיל את היקף הפעילות וההעסקה של החברה שנה אחר שנה. לפני כשש שנים העבירה החברה את מרכז הכובד של פעילותה לעולמות הענן וכיום, כשותפה בכירה של מיקרוסופט, שחתומה על אינספור פרויקטים גדולים בארגונים המרכזיים של השוק הישראלי, תחזיות הגידול של החברה רק מתגברות.

"כיום אנחנו עם 35 עובדים אבל אני מניח שבקרוב מאוד נעבור את רף ה-40", אומר קורדובה בסיפוק. "יש לנו כרגע שמונה תקנים פתוחים וסביר להניח שגם זה יגדל".

ואתם מחכים עם איוש התקנים האלה כי אתם עדיין מגייסים רק יוצאי ממר"ם ו-8200?

"בהחלט. עם חריג אחד – וזו יחידת הדאטה ו-AI שלנו. מצד שני, כמובן שגם במקרה הזה נשארנו נאמנים לאג'נדה שלנו, שהיא קודם כל טכנולוגיה גבוהה. יש לנו את כותבי הקודים הטובים ביותר שעומדים מאחורי התשתית שאנחנו מספקים וכותבים לה את מודל האימון".

מסע הגיוס של אנשי DEX התמקד בקונטקסט הזה בעיקר בבוגרי תואר שני בהצטיינות בתחומים כמו Data Science ו-Machine Learning (מדע הנתונים ולמידה חישובית, אם לנקוט בשפה אקדמית). "הבאנו מומחים בדאטה ו-AI והם, בשילוב אנשי התשתיות שלנו, DevOps מקצוענים אחד אחד, בונים פתרונות מלאים ללקוח, החל בשלבי ה- Data Infrastructureועד ל- Data Scienceופתרונות AI מורכבים".

היעד הבא: להעלות לענן את חברת החשמל

לצד החטיבה החדשה עיקר הפעילות של DEX נותרה, כמובן, הבסיס לעשייה שבה הם מתמחים מזה שנים – הטמעת פתרונות הענן של מיקרוסופט בארגונים, עם דגש על יכולת לספק מענה מתקדם למערכות תקשורת גדולות וסבוכות.

"אפשר להגיד שנולדנו לאנטרפרייז מרקט", אומר קורדובה, "אמנם המייסדים היו אחי ואני אבל מהרגע הראשון היה ברור שאנחנו מכוונים גבוה. השאיפות שלנו תמיד היו מקצוענות ברמה הגבוהה ביותר ולהתמודד עם האתגרים הגדולים ביותר". וכדי להמחיש את הדברים הוא מספר כי כיום נערכת החברה לאחד הפרויקטים יוצאי הדופן במשק הישראלי: העברת התקשורת של חברת החשמל למודל פעילות בענן.

"מדובר בפרויקט ענק, שרץ כבר כמה וכמה חודשים ויימשך עוד לפחות כחצי שנה", אומר קורדובה, "זה פרויקט דגל של מיקרוסופט בישראל ואנחנו שמחים שהם, ביחד עם חברת החשמל, בחרו בנו להוציא את החזון שלהם לפועל. אנשים שואלים אותי תמיד מה בעצם המשמעות של להיות שותף בכיר של מיקרוסופט – אז מעבר לכבוד הגדול שיש בזה, אלה המקומות שבהם השותפות הזו באה לידי ביטוי. במיקרוסופט יודעים שהם יכולים לסמוך עלינו בתוכניות הכי מורכבות ומאתגרות שלהם".

להיות בחוד החנית דורש השקעה

ואמנם, ב-DEX גאים בשורה של פרויקטים חדשניים שיישמו בארגוני ענק במגזר הפיננסי, במערכת הבריאות ובחברות טכנולוגיות, בכולם פעלו להטמעה של פתרונות מיקרוסופט.

"כשהחלטנו להתמקד בעולמות הענן, החלטנו להמר על התמקצעות שתוביל אותנו לשותפות עם מיקרוסופט והלכנו על זה אול אין", מסכם קורדובה. "זה דורש המון השקעה, העובדים אצלנו לא מפסיקים להשתלם ולהתמקצע. אנחנו חייבים לצבור הסמכות, להציג success stories מלקוחות מרוצים ולספק קשת שלמה של שירותים כולל רישוי וייעוץ ומענה 24/7. מעבר לזה אנחנו משקיעים המון בללמוד את הביורוקרטיה המיקרוסופטית ויש לנו אפילו תפקיד אינהאוס של אשת קשר למיקרוסופט. אנחנו עובדים בזה כדי להיות בחוד החנית – זה המון השקעה, אבל זה משתלם כי הכלים של מיקרוסופט מסייעים לנו להגשים את היעד שלנו כארגון מוביל ללקוחות אנטרפרייז".

הזינו את המייל לקבלת עדכונים,
הזמנות ומידע מקצועי

דילוג לתוכן