חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
ERP לוגו
ShmuelPic

משולחנו של שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG

שמח להציע להנהלות  – סקירה וניהול דיון בנושא: התהליך האפקטיבי להחלפת מערכת ERP בארגון. הסקירה כוללת: הצגת שוק ה-ERP בישראל – פתרונות ומיישמים, אחריות הלקוח והספק בתהליך, אבני הדרך, העברת ידע וצמצום התלות בספק ועוד.

תנובה השלימה פרויקט ליישום מערכת ניהול המחסנים של SAP במרכז הלוגיסטי החדש שהקימה במודיעין

מדובר בשלב הראשון של הפרויקט, כאשר השלב השני עתיד להסתיים בעוד כשנה וחצי ולהשלים את המעבר המלא של תנובה
לניהול אוטומטי של המרלו״ג הגדול בישראל למוצרים קפואים 

תנובה השלימה את השלב הראשון בפרויקט יישום מערכת EWM של  SAPלניהול מרכזים לוגיסטיים, אשר יהווה את הבסיס לניהול המרכז הלוגיסטי החדש שהקימה החברה במודיעין למזון קפוא ומצונן.

EWM SAP הוא פתרון מורחב לניהול מחסנים (Extended Warehouse Management). המערכת אשר הוטמעה במודיעין, תוטמע בעתיד בכל המרכזים הלוגיסטיים של תנובה במסגרת תוכנית הטרנספורמציה של הארגון.

המרכז הלוגיסטי החדש במודיעין, אשר הוקם בהשקעה כוללת של כ-400 מיליון שקלים, כולל כ-500 פריטים קטלוגיים שונים של מוצרים קפואים בטמפרטורה של מינוס 18 מעלות, כגון בשר, דגים וירקות קפואים. עם המערכת יעבדו כ-30 מלקטים ומנהלי משמרת, אשר מבצעים את הליקוט באמצעות מערכת מסופונים.

בשלב השני של הפרויקט, אשר מתוכנן להסתיים בעוד כשנה וחצי, יעבור המרכז הלוגיסטי במודיעין מהלך של אוטומציה מלאה, הכולל שילוב רובוטים מלקטים, כאשר כלל התהליכים האוטומטיים ינוהלו על ידי SAP EWM.

מחשוב המרכז הלוגיסטי מהווה נדבך אחד מתוך מגה פרויקט בן 5 וחצי שנים שהחלה תנובה לאחרונה להטמעת פתרונות SAP בכל 32 האתרים של תנובה, הכוללים מחלבות, מפעלים, מרכזים לוגיסטיים, אתרי מכירה ועוד.

לדברי שי מיקהל, סמנכ"ל מערכות המידע בתנובה, "לפני כשנה וחצי קיבלנו את ההחלטה לבצע תהליך טרנספורמציה מלא בארגון ולהפוך את תנובה לארגון מבוסס SAP מקצה לקצה. מערכת ה-EWM של SAP מסייעת להשיג יעילות וגמישות גבוהות יותר במערכת אחת אחודה. היא מאפשרת לנו שליטה עצמאית ללא תלות בספק חיצוני. באמצעות המערכת, הניהול כולו מתבצע באופן אוטומטי והבקרה מבוצעת באמצעות דוחות ודשבורדים שהינם חלק מהמערכת ש-SAP מספקים לנו".

"כחלק מתהליך היישום של מערכת ה-EWM של SAP ובמטרה לקצר את עקומת הלמידה, בוצע איחוד של המרכז הלוגיסטי של תנובה בחולון למרכז אחד חדש במודיעין. כתוצאה מכך, למרבית המלקטים אשר הגיעו למרלו"ג החדש אין היכרות עם המערכת של SAP", מסביר מיקהל את תהליך הטמעת המערכת בקרב המשתמשים.

"במקום לנקוט בשיטת הדרכה מיושנת עם חוברות נייר, בנינו בתוך המרלו"ג חדר הדמיה פיזי של המחסן. בצורה זו, הצוותים מתרגלים את העבודה שלהם עם מסופון רגיל, מסופון מלגזה, ביצוע ספירות מלאי ועוד. שיטה חדשנית זו מקצרת משמעותית את עקומת הלמידה עם העלייה לאוויר. אם בעבר עובד שעבר עם מסופון הגיע לתפוקה הרצויה לאחר למעלה מחודש, כיום מדובר בפחות משבוע. מעבר לכך, תוך מספר שעות, מנהלי המשמרת מנהלים בעצמם את הנעשה ללא צורך במנהלי ה-IT".

סתוית נבון, מנכ"לית SAP ישראל, אמרה כי, "אנו גאים על הבחירה בפתרון ה-EWM המתקדם של SAP לניהול מחסנים ומודים לתנובה על הבעת האמון בנו בפרויקט רחב היקף זה. EWM היא פלטפורמה המיושמת במרכזים הלוגיסטיים הגדולים בעולם, אשר מגיעה עם ה-Best practices הטובים ביותר לניהול מרכזים לוגיסטיים, לצד תהליכים יעילים וגמישים. המומחיות והניסיון של SAP בהטמעת פתרונות מתקדמים בארגונים גדולים בכל רחבי העולם מספקים לנו את הכלים הטובים ביותר לתמוך בצרכי הטרנספורמציה הדיגיטלית של תנובה, יצרנית המזון הגדולה ביותר בישראל".

אודות SAP

SAP היא מובילה עולמית בפיתוח יישומים ארגוניים. החברה מסייעת לארגונים בכל סדר גודל ובכל ענף ועיסוק להתנהל טוב יותר, יעיל יותר ולקבל החלטות טובות יותר באמצעות כלי Back Office, כלים לניהול החלטות בחדר ישיבות, ניהול מפעלים, ניהול מרכזים לוגיסטיים ועד חנויות. השירותים של SAP משמשים כ-320,000 עסקים ולקוחות על מנת לעבוד ברווחיות, להתחדש ללא הרף ולצמוח בהתמדה. SAP היא ספקית היישומים העסקיים הגדולה בישראל. ל-SAP 3,400 לקוחות גדולים ועד קטנים בישראל ולמעלה מ-220,000 משתמשים. בין לקוחות SAP בישראל נמנים: ממשלת ישראל, צה"ל, רוב החברות הגדולות במשק ומאות רבות של ארגונים אחרים. SAP נמצאת בחוד החנית גם בתחום חוויית הלקוח ומציעה פתרונות מובילים לעולמות המסחר הדיגיטלי, השיווק וה-CRM: דוגמת Emarsys, SAP Commerce Cloud ו-SAP Customer Data Platform, המדורגים כמובילים גלובליים ברביע הקסם של גרטנר ובשימוש של מגוון חברות בישראל כגון: דלק, תדיראן, שופרסל, Yellow ועוד. למידע נוסף אודות פתרונות חוויית הלקוח המובילים של SAP: https://cx.sap-israel.co.il/

הזינו את המייל לקבלת עדכונים,
הזמנות ומידע מקצועי

דילוג לתוכן